X
GoldRepublic
View

OPEC en niet-OPEC landen samen tegen lage olieprijs

13 december 2016

10 Dollar. Zo veel is de olieprijs gestegen sinds 30 november, de dag waarop olieproducerende landen verenigd in OPEC besloten hun gezamenlijke olieproductie te verlagen om zo voor minder aanbod van olie te zorgen, in de hoop dat de prijs ervan daardoor zal stijgen.

Een OPEC-afspraak om de olieprijs op te krikken is echter alles behalve een garantie dat de olieprijs ook omhoog zál gaan. Om te beginnen bepalen de OPEC-landen tegenwoordig bij lange na niet meer het leeuwendeel van de

... »

Edin Mujagić

De waanzin van Draghi en zijn opkoopprogramma

9 december 2016

Wat is de definitie van waanzin? Steeds opnieuw hetzelfde doen, en dan verschillende uitkomsten verwachten. Dat de voorzitter van de Europese Centrale Bank (ECB), Mario Draghi, volgens deze definitie aan waanzin lijdt, blijkt maar weer eens. De Italiaan begon in maart 2015 aan een massaal opkoopprogramma dat beter bekend staat als “quantitative easing”. We zijn inmiddels twintig maanden verder en kunnen de stand opmaken. En dat is precies wat we in dit artikel gaan doen. De beslissing om

... »

Olav Dirkmaat

De gekte gaat vooraf aan de crash: het geliefde Amazon

2 december 2016

Gedurende een aandelenhausse lijken sommige ondernemers pure genieën. Neem Elon Musk, de oprichter van Tesla, Jeff Bezos, oprichter van Amazon en Reed Hastings, oprichter van Netflix. In tijden zoals deze worden zij volop geprezen. Aandelenprijzen stijgen, boekhoudkundige “handigheidjes”

... »

Olav Dirkmaat

Lezersvragen: de “magische balans” van de centrale bank?

25 november 2016

Geregeld krijg ik e-mails met vragen, opmerkingen en referenties. Doorgaans beantwoord ik deze e-mails, maar recent kreeg ik een aantal vragen opgeworpen die wellicht van interesse zijn voor een meerderheid van onze abonnees. Hoe breiden centrale banken hun balans precies uit? Wat gebeurt er wanneer de ECB alle (staats)obligaties koopt en landen gaan failliet? Draait de bevolking op voor de verliezen? Wat zal de rol van het IMF zijn? Hoe lang blijven de staatsobligaties van centrale banken op de balans? Is de Federal Reserve een private instelling met banken als aandeelhouders? Wie ontvangt de winst van de Federal Reserve en de Europese Central Bank? Zijn de winsten van centrale banken toegenomen sinds 2008? Drukken centrale banken moedwillig een cashloze samenleving door? Wat is de... »

Olav Dirkmaat

1 | ... | 113 | 114 | 115 | ... | 179