X
GoldRepublic
View

Dit moet u weten over Griekenland

5 juni 2015

Ik vertelde op ons meest recente seminar dat Griekenland zijn betaling vandaag aan het IMF niet zou kunnen voldoen zonder de hulp van Europese belastingbetalers. Gisteren gaf Alexis Tsipras toe dat de betaling niet ging lukken. Het geld is op. Wat nu?... »

Olav Dirkmaat

Waarom de yuan nooit door goud gedekt zal worden

29 mei 2015

Om de toekomst van de goudprijs te begrijpen, moeten we eerst snappen hoe prijzen tot stand komen. Laten we een aantal mythes ontkrachten over de Chinese goudvraag en wat deze voor een belegging in goud betekenen.... »

Olav Dirkmaat

Hoe (centraal) bankieren echt werkt (deel II)

21 mei 2015

Vorige keer besproken we waarom onze banktegoeden geen geld zijn, maar krediet (of een direct opeisbare lening aan de bank). Om te zien wat geld echt is, moesten we terug naar de oorsprong van geld en de invloed van centraal bankieren op geld.... »

Olav Dirkmaat

Wat de machtigste hedgefondsmanager ter wereld van goud vindt

15 mei 2015

Ray Dalio, Bridgewater Associates: 170 miljard dollar onder beheer, omgerekend ongeveer $10.000 per Nederlander. Tegenwoordig wordt hij geroemd als de 'meest winstgevende' fondsbeheerder ter wereld, maar ook Ray Dalio begon bescheiden.... »

Olav Dirkmaat

1 | ... | 141 | 142 | 143 | ... | 179